Ozola durvis izvēlas saimnieki, kas zina savu vērtību

Izsenis latvietim ozols ir viens no visnozīmīgākajiem kokiem ikdienas dzīvē un kultūrā. Ozols simbolizē spēku, varenību, izturību,  ilgu mūžu un ģimeniskas vērtības. Ozols ir raksturīgas Latvijas dabas ainavas elements. 

Ozolkoka elementi interjierā ir daiļrunīgākais materiāls, kas parāda saimnieka gaumi, vērtības, dzīvesstilu un meteriālo statusu.  Interjierā ozols rada siltuma un  mājīguma sajūtas, ir izturīgs, tam ir patīkami pieskarties. Šodien, pieejamā formu un krāsu daudzveidība, ļauj katram atrast savu ozola elementu, kas būtu kā radīts tieši TAVAM – neatkārtojamam interjieram.  Interjieram, kas rada miera, stabilitātes un drošības sajūtu.

Durvis – pirmais iespaids par saimniekiem.

Pirmais elements, ar ko saskaras ikviens ieejot telpā, tās  ir durvis. Tās ir saimnieku vizītkarte, tādēļ laba interjera stūrkamens ir kvalitatīvas durvis. Arhitekte Lilija Šinta novērojusi, ka ozola durvis parasti izvēlas saimnieki, kas ir finansiāli nodrošināti un spēcīgi kā personības. Ozola iekšdurvis visbiežāk  tiek liktas darbistabai un viesistabai, jo tās ir izsmalcinātības, elegances un kvalitātes apvienojums. Lai saglabātu stilistisku vienotību visā māja, šādas durvis lieliski iederēsies arī, bērnistabā un guļamistabā. Arhitekte norāda uz svarīgu detaļu, par kuru cilvēki bieži aizmirst. “Ja liekat ozola durvis, arī furnitūrai (rokturim) jābūt atbilstoša - no laba materiāla, ar izsmalcinātu dizainu.”

ozolkoka durvīm piemērotu dizaina rokturu sēriju var apskatīt šeit.

Kādā interjerā iederēsies ozola durvis?

Ozolkoka elementi, tai skaitā durvis iederēsies jebkurā interjerā – klasiskā, modernā, vai minimālismā. Interjeru minimālisma stilā var veidot ar gaišām sienām, ļoti neitrālu, tam cauri vijot ozola motīvu – izceļot durvis, un grīdu, no ozolkoka.

Minimālismu interjierā lieliski izcels mūsdienīgs risinājums - ozola durvis, kam nav redzamu eņģu. šādas eņģes ir funkcionālas un  praktiskas, telpā radot askētisku sajūtu, bez liekām detaļām.

ozola durvis, kas lieliski iederēsies minimālisma interjerā ir šeit.
Ozols - dabiska interjera cienītājiem.

Viena no aktuālākajām tendencēm mūsdienu interjierā  ir dabīgums. Priekšroka tiek dota dabiskiem, videi draudzīgiem materiāliem.

Šobrīd dabīgākie un videi draudzīgākie  koksnes apstrādes materiāli ir  eļļa un vasks. Šādi apstrādāta koksne ir elpojoša un antistatiksa, kas telpā palīdz nodrošināt patīkamāku mikroklimatu. Izvēloties durvju apstrādi jāņem vērā katra materiāla priekšrocības. Izmantojot augstākās kvalitātes eļļas ozolkoka durvīm var  piešķirt toni, saglabājot koka izteiksmīgo  dabīgo struktūru.

Eļļotām vai vaskotām ozola koka durvīm ir vairākas priekšrocības – tās atgrūž ūdeni  un netīrumus, pieskaroties nepaliek nospiedumi, viegli kopjamas.  Šādas durvis ir iespējams samērā vienkārši vairākkārt vizuāli “atsvaidzināt”, atkārtoti apstrādājot  koksni ar izvēlēto materiālu.

Ozola durvis un grīda – kā savstarpēji saskaņot?

Izvēloties akcentēt koku interjierā, ir ļoti svarīgi, lai koksnes struktūra atkārtojas visos koka elementos.

Ja interjerā ir daudz elementu un sadzīves priekšmetus, ozola durvis un grīdu ieteicams veidot vienā tonī, tas radīs stilistisku vienotību. Savukārt, ja interjers ir neitrālāks, askētiskāks, vienu no elementiem var veidot kā akcentu, piemēram, tumšākas durvis un gaišāku grīdu vai otrādi.

Mūsdienu tehnoloģijas ļauj zem ozolkoka divslāņu parketa ierīkot apsildāmās grīdas. Dzivslāņu ozolkoka parkets neatslāņosies, nedeformēsies un kalpos ievērojami ilgāk.

Ozolkoka elementi interjerā ir paliekoša un nemainīga vērtība, ko mantos nākamās paaudzes.

Par ozolkoka nozīmi dzīvē un interjerā savās pārdomās dalijās arhitekte L. Šinta. 😊

Nodrošinām kvalitatīvu pakalpojuma klāstu:

Veicam piegādes

Izbraucam uz objektu veikt mērījumus

Veicam kārbas bloka salikšanu un frēzēšanas darbus

Veicam durvju montāžas darbus

Sniedzam konsultācijas

durvju-eksperts-fav-07