Energotaupības standartam atbilstošas energoefektīvas ārdurvis – ārdurvis mūsdienīgam mājoklim

Tiklīdz kokiem nodzeltēs lapas, mēs sāksim uztraukties par lielajām izmaksām, kas radīsies gaidāmajā apkures sezonā. Ņemot vērā, ka vidējā ziemas temperatūra Latvijā svārstās no -3°C līdz 0,7°C, bažas par apkures rēķiniem var būt pamatotas.

Mājas projektēšanas stadijā vai vispārējās renovācijas laikā ir vērts pārliecināties, ka komfortabla temperatūra ēkā nebūs saistīta ar augstām uzturēšanas izmaksām. Ja domājat par enerģijas taupīšanu un vēlaties samazināt savas mājas ekspluatācijas izmaksas, ieguldiet energoefektīvās ārdurvīs. Mūsu piedāvājumā var atrast Polijā ražotās CAL durvis ar paaugstinātiem siltuma standartiem!

Energoefektīvās ārdurvis – kāds ir to siltuma pārneses koeficients?

Dizains, stiklojums, materiāls, montāža - tas viss ir svarīgi, izvēloties energoefektīvas durvis, tomēr tas nav pats galvenais. Meklējot durvis ar augstu siltumizolāciju, pirmkārt, pievērsiet uzmanību siltuma pārneses koeficientam U. Pateicoties šai informācijai, jūs uzzināsiet, cik daudz siltumenerģijas izplūst cauri 1 kvadrātmetram durvju virsmas.

Jo mazāka ir U vērtība, jo labāk durvis aizsargā pret aukstumu, samazina siltuma zudumus, un jūs vairāk ietaupāt uz mājas apkuri. No 2021. gada 1. janvāra energoefektīvu durvju U koeficients nedrīkst būt lielāks par 1,3 W/(m²K). Mūsu sortimentā atradīsiet jauno noteikumu prasībām atbilstošas ārdurvis.

Dažas mūsu durvis izceļas ar U koeficientu, kura vērtība ir no 0,68 – 0,78 W(m²K). Šīm durvīm ir sertifikāts no Pasīvo māju institūta Darmštatē. Šāds sertifikāts apliecina, ka CAL ražotās durvis ir ideāls risinājums ikvienam, kam rūp energotaupība un siltumizolācija. Pasīvās mājas institūta sertificētas durvis var izmantot ne tikai energotaupīgas mājas celtniecībai, bet arī pasīvo māju, t.i., tādu, kas ražo tik daudz enerģijas, cik nepieciešams (nulles enerģijas).

Kā tiek konstruētas energoefektīvās durvis?

Pa ēku durvīm un logiem izplūst līdz pat 35% siltuma. Tāpēc, izvēloties ārdurvis, ir svarīgi pievērst uzmanību tam, kā tās ir uzbūvētas un ar kādu materiālu tās ir izolētas. Energoefektīvo durvju atstarpe starp paneļiem ir piepildīta ar siltumizolācijas materiālu. To raksturo zems siltumvadītspējas koeficients. Visbiežāk izmantotie siltumizolācijas materiāli ir: aerogels, fenola plāksne vai poliuretāna putas. Retāk tā ir minerālvate un polistirols.

Ja vēlaties, lai energoefktīvās ārdurvis samazinātu siltuma zudumus, nepietiek tikai ar siltumizolācijas materiālu izolētu durvju vērtni. Jāizolē arī rāmis, durvju rāmis un slieksnis. Durvju vērtnes biezums var būt no 7 līdz 10 cm (durvis ir biezākas pildot ar minerālvilnu). Siltuma zudumus līdz minimumam samazinās blīvgumijas, kuras durvīs jāuzstāda vairākās plaknēs. Energoefektīvas vai pasīvās mājas vajadzībām ieteicamas trīskāršas blīvgumijas.

 

Energoefektīvas ārdurvis – no kā tās izgatavotas?

Energoefektīvu ārdurvju izolācijas parametri ir atkarīgi no materiāla, no kāda durvis izgatavotas. Koka durvis tiek uzskatītas par energoefektīvākajām (īpaši ieteicamais koksnes veids ir priede). Ārdurvju vērtne var būt arī no tērauda, alumīnija vai koka kompozītmateriāliem. Energoefektīvas durvis var būt arī ar stikoljumu, taču tad noteikti pārliecinieties, ka tas ir siltumizolēts stikls.

Energoefektīvas vai pasīvas ārdurvis - standarta CPH (Certified Passive House) komponente

CAL ir pirmais ārdurvju ražotājs Polijā, ko sertificējis Pasīvo māju institūts Darmštatē. Šis sertifikāts apliecina, ka CAL durvis ir ideāls risinājums visiem tiem, kam rūp siltumizolācija un hermētiskums, un ka tās var izmantot pasīvajās mājās. Parametru pārbaude un sertifikācija aptver arī durvju montāžas sistēmu. ŠIs sertifikāts attiecas uz atlasītajiem modeļiem CAL piedāvājumā.

Silta mājokļa noslēpums? Pareizi uzstādītas durvis!

Ja jūs interesē enerģijas taupīšana, parūpējieties par pareizu energoefektīvu durvju uzstādīšanu - profesionālajā nomenklatūrā tas tiek dēvēts par t.s. silto montāžu. Par ko īsti ir runa? Lai pareizi uzstādītu durvis, tas jādara pēc mitro darbu pabeigšanas ēkā, t.i., kad iekštelpas ir apmestas un grīdas ir sausas. Energoefektīvas durvis jāuzstāda uz enkuriem vai izmantojot sienas spraudņus, aizpildot vietu starp sienu un durvju rāmi ar poliuretāna putām ar atbilstošiem izolācijas parametriem. Pēc tam putas tiek nostiprinātas ar lenti gan ēkas iekšpusē, gan ārpusē.

Kuras energoefektīvās durvis izvēlēties?

Vai domājat par energoefektīvu ārdurvju iegādi? Mūsu piedāvājumā Jūs atradīsiet unikālas pasīvo māju standartam atbilstošas ārdurvju kolekcijas, kuras lieliski derēs jebkurai gaumei. Ārdurvju kolekcijas apskatiet šeit!

Nodrošinam kvalitatīvu pakalpojuma klāstu:

Veicam piegādes

Izbraucam uz objektu veikt mērījumus

Veicam kārbas bloka salikšanu un frēzēšanas darbus

Veicam durvju montāžas darbus

Sniedzam konsultācijas

durvju-eksperts-fav-07